برخی از اشتباهات رایج در استفاده از خط چشم

کشیدن خط چشم مناسب نیاز به تمرین و زمان دارد و اگر صبور باشید و از اشتباهات ذیل بپرهیزید، می توانید آرایش چشم بی نقصی داشته باشید. در ادامه برخی از اشتباهات رایج در استفاده از خط چشم را با هم مرور می کنیم.

یکی از رایج ترین اشتباهات، گذاشتن فاصله ای بین محل رویش مژه ها و کشیدن خط چشم است. اگر خط چشم مماس با مژه ها نباشد، آن گاه شاهد فاصله قابل توجهی بین مژه ها و خط چشم هستید که از  زیبایی آرایش چشمانتان می کاهد. در حقیقت شما باید هنگام کشیدن خط چشم، مطمئن شوید که خط چشم مژه هایتان را لمس می کند.

یکی از زیباترین چشمان را شما می توانید با استفاده از خط چشم مایع داشته باشید. خط چشم های مایعی چون بورژوآ، کاراجا، کالاس و آمیتیس می توانند انتخاب های مطمئنی باشند.

اما ممکن است شما به اشتباه، از خط چشم مایع برای آرایش زیر چشم خود هم بهره ببرید، استفاده از خط چشم مایع برای آرایش پلک پایینی آرایشی سنگین محسوب می شود و از زیبایی چشمان شما می کاهد. نکته دیگری که در آرایش چشم ها حائز اهمیت می باشد این است که بین آرایش پلک بالا و پایین فاصله نیفتد و مطمئن شوید که خطوطی که می کشد با هم در ارتباط هستند.

دقت کنید نباید آرایش چشمتان را در گوشه ها بیش از حد پهن کنید. پهن بودن آرایش در گوشه های چشم باعث می شود چشم ها بسته و کوچکتر به نظر برسد و از زیبایی آرایش شما کاسته شود. پس همیشه دقت کنید از میان چشمتان آرایش را به سمت بالا بکشید و هم چنین گوشه ی چشمتان را خیلی پر رنگ و پر نکنید.

همیشه دقت کنید تا با تمرین بتوایند یک خط چشم صاف و ممتد و یکدست را بکشید.