خرید کرم پودر مناسب

به نقل از مجله آرایشی زندگی در هنگام خرید کرم پودر باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

نکات خرید کرم پودر مناسب:

« در هنگام خرید کرم پودر مناسب، اولین فاكتوری كه اكثر خانم‌ ها به آن توجه می‌ كنند رنگ پودر است و فاكتور های دیگر بهداشتی به فراموشی سپرده می‌ شود. اما باید در انتخاب لوازم آرایشی به موارد دیگری نیز توجه شود. نكته اول این است كه شما می‌ خواهید آرایشی سبك یا سنگین داشته باشید. مطلب دیگر توجه به نوع پوست‌ تان است.
باید قبل از خرید كرم پودر به این مطلب توجه كنید كه شما پوست خشك، چرب و یا معمولی دارید و سپس با توجه به آن محصول مناسب را انتخاب كنید. نكته دیگر توجه به شرایط آب و هوایی محل زندگی شما است.
توجه به دما و رطوبت محیط زندگی‌ تان در انتخاب مناسب نقش دارند. باید به سن خود توجه كنید و اگر جوان‌ تر هستید، پودر ها و كرم‌ های سبك‌ تر را انتخاب كنید تا به سلامت و شادابی پوست‌ تان آسیب كمتری وارد كنند.
معمولا فقط كافی نیست مارك كرم‌ پودر شما، معتبر باشد چون بسیاری از مارك‌ های معتبر این روز ها دارای انواع تقلبی نیز هستند. بنابراین بهترین روش این است كه این محصولات را از داروخانه‌ ها و فروشگاه‌ های معتبر تهیه كنید و به برچسب كنترل كیفیت كه از سوی وزارت بهداشت روی این محصولات نصب شده، توجه كنید.

کرم پودر هایی چون کرم پودر آمیتیس، کالاس، لورال، میبلین و دوسه می توانند انتخاب های مطمئنی باشند.

به تاریخ مصرف نیز باید توجه داشت.

گاهی برای شما هم پیش آمده است كه یك کرم پودر را خریداری می‌ كنید ولی چون میزان استفاده شما كم است آن را ماه‌ ها و حتی سال‌ ها نگهداری كرده و فقط گاه‌ گاهی از‌ آن استفاده می‌ كنید.
در این مدت بسیاری از مواد شیمیایی تشكیل دهنده آن ماده آرایشی دچار تغییر شیمیایی می‌ شوند و دیگر از حالت ایمن برای پوست شما خارج خواهند شد. از سوی دیگر این محیط محل مناسبی برای رشد انواع میكروب‌ ها، قارچ‌ ها و باكتری‌ ها خواهد شد. بنابراین فقط تا مدت زمان مشخصی از مواد آرایشی باید استفاده كنید و پس از آن باید آن را دور بریزید. »