کرم پودر مناسب پوست

مواد استفاده شده در کرم پودر ها و ویژگی های آن ها بسیار متنوع است که باید کرم آرایشی مورد نیاز خود را با اطلاع از این ویژگی ها و مناسب نوع مصرف خود انتخاب نمایید. به عنوان مثال ممکن است استفاده از یک محصولی که برای مجالس عروسی مناسب است به عنوان کرم پودر روزانه موجب افتادگی پوست شما شود.
مناسب ترین کرم پودر برای مصارف روزانه، آن نوع کرم هایی هستند که رطوبت پوست را حفظ می کنند و حاوی ضد آفتاب هستند. علاوه بر این در ساخت آن ها از موادی استفاده شده باشد که نقش مراقبت و بهبود پوست را نیز داشته باشند.
برای پوست های چرب بهتر است از نوع بدون چربی آن استفاده کنید. به عنوان مثال کرم پودرهایی مثل اگزوویانس، اون و تیوپی آمیتیس دارای رنگ دانه های بدون روغن بوده و فاقد اثر چربی روی پوست هستند. همچنین سطحی صاف و مات به پوست می بخشند. اما با وجود این، پوست را خشک و کدر نمی کنند و شادابی پوست را حفظ می نمایند.
برای پوست های خشک که رنگ چهره به علت انعکاس ندادن نور، مات دیده می شود نیز کرم های نوع مایع با بیس روغنی انتخاب مناسب تری است تا حالت شادابی را به پوست شما برگرداند و نور را به اندازه كافي در چهره‌تان انعكاس دهد. کرم پودر هایی مثل نارس، کالاس، آمیتیس و شی سی دو مناسب این نوع پوست هستند؛ زیرا حاوی رنگ دانه های ساطع کننده نور برای شادابی بیشتر پوست چهره شما می باشند.